خريد vpn خرید کریو خرید vpn خرید فیلترشکن vpn
Gol.IR | گل ->مرد آهنین کشتی ازبک ها جادوانه شد
 
1396 آبان 02 / 2017 October 24
 
مرد آهنین کشتی ازبک ها جادوانه شد
کد خبر : ۴۳۲۰
تاریخ ارسال : ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰ و ۵۹ دقیقه

مرد آهنین کشتی ازبک ها جادوانه شد
حضور در 4 فینال کشتی آزاد سنگین وزن المپیک طی 12 سال کاری نیست که از عهده هر کسی برآید.


به گزارش gol.ir، آرتور تایمازوف قهرمان بزرگ ازبکستان با کسب مدال طلای 120 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک لندن در تاریخ این ورزش جاودانه شد.

 

با کسب این مدال نام او در کنار نا 4 کشتی گیر بزرگ تاریخ مانند الکساندر کارولین قرار گرفت که موفق به کسب 4 مدال المپیک شده اند. او نیز به مانند کارولین هم اکنون 3 طلا و یک نقره المپیک را در کارنامه دارد.

 

تایمازوف نخستین بار در بازیهای 2000 سیدنی به فینال المپیک رسید و در آنجا با شکست برابر دیوید موسلبز روس نخستین مدال تاریخ کشتی ازبکستان در المپیک را بدست آورد.

 

در بازیهای 2004 آتن وی دوباره موفق به کسب طلا شد تا بدین ترتیب نخستین ورزشکار ازبکستان باشد که دو مدال المپیک را بدست می آورد.

 

در بازیهای 2008 پکن وی باز هم به طلا رسید و این بار در نیمه نهایی دیوید موسلبز را شکست داد تا سرانجام با کسب سومین طلای المپیک در 33 سالگی در سالن اکسل لندن دوران باشکوه کشتی خود را به پایان برساند.

 

تایمازوف که در کودکی وزنه برداری می کرد و از 11 سالگی رو به کشتی آورد همچنین دارای 2 طلا، 2 نقره و یک برنز مسابقات قهرمانی جهان ، 3 طلای بازیهای آسیایی و 2 طلای مسابقات قهرمانی آسیاست.

 

وی که در مسابقات جهانی سال 2011 هشتم شده بود در اینجا شانس مهمی برای مدال محسوب نمی شد اما باز هم در فینال با اقتدار مودماناشویلی گرجستانی را در حالی در دو تایم شکست داد که در تایم اول کار به کلینچ کشید و این بار گوی به نام کشتی گیر گرجستانی درآمد تا زیر آرتور تایمازوف را بگیرد.

 

به محض سوت داور تایمازوف خیمه سنگینی بر روی حریف زد و با یک حرکت به پشت حریف رفت تا به راحتی این تایم را به سود خود پایان دهد.


[نظرات ۰]


نظر جدید

نام و نام خانوادگي : *
ايميل: *
وبسايت :
متن : *
کد امنيتي : Visual CAPTCHA
کد امنیتی جدید *
 
برنامه بازی ها
 

به ما امتياز بدهيد: